ΕΛΛΑΔΑ

«Καθάρισε» τον Τούρκο μέσα την Αττάλεια : Παγκόσμιος Πρωταθλητής Χειροπάλης ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος! (Video)

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος κατέκτησε σήμερα το Χρυσό μετάλλιο αγωνιζόμενος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται στην Αττάλεια της Τουρκίας.

Ο κορυφαίος Έλληνας χειροπαλαιστής στα +100 κιλά στο αριστερό χέρι πήρε την πρώτη θέση επικρατώντας του Τούρκου Mustafa Altuntas, που είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα του χώρου στην χώρα του.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε την πρώτη θέση αήττητος σημειώνοντας 5 νίκες συνολικά.

Επίτευγμα το οποίο ο Χαραλαμπόπουλος είχε επαναλάβει το 2017 που είχε καταφέρει πάλι ανάλογη διάκριση αήττητος.

Οι απόψεις που εκφράζονται στα σχόλια των άρθρων δεν απηχούν κατ' ανάγκη τις απόψεις της ιστοσελίδας μας, το οποίο ως εκ τούτου δεν φέρει καμία ευθύνη. Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πηγή, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.‌‌